השקעות אלטרנטיביות

//השקעות אלטרנטיביות

תיק ההשקעות הממוצע מורכב מאיגרות חוב (מדינה/קונצרני) וממניות (מניות ישירות/קרנות סל) ככל שרכיב המנייתי גדול יותר רמת הסיכון בתיק גדולה יותר, וכל זה נקבע לפי רמת הסיכון של המשקיע.

בהינתן מצב עולם בו אנו חיים היום, שסביבת הריבית נמוכה עד אפסיתאנו רואים שהתשואה הגלומה באיגרות החוב נמוכה ופוטנציאל הרווח נמוך מאוד. אנו גם יודעים כי מניות מטבען הינן נייר ערך ברמת סיכון גבוהה אשר בעת משבר עלולות לגרום לתנודתיות חריפה.

הפיתרון:

בשנים האחרונות החלו להתחזק אפיקי השקעה אלטרנטיביים. מטרת השקעות מסוג זה הן לגוון את תיק ההשקעות המסורתי ולייצר לפורטפוליו הכולל פיזור רחב יותר ופוטנציאל תשואה גבוה יותר.

נדגיש כי השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שאינן בקורלציה מלאה לשוק ההון.

מדובר בעולם השקעות מגוון ומרתק שלא ניתן להתייחס אליו כמקשה אחת.

הכולל השקעות בתחומים כמו אשראי, מטבעות קריפטוגרפיים, נדל"ן, תשתיות וקרנות השקעה פרטיות . כל אחד מתחומים אלו מכיל מנעד רחב של אפשרויות השקעה ברמות סיכון שונות.

בדומה לאפיקי ההשקעה המסורתיים בשוק ההון גם בהשקעות אלטרנטיביות ניתן למצוא השקעות ברמות סיכון נמוכות וכאלו ברמות סיכון גבוהות כאשר הכלל זהה –"כגודל הסיכון גודל הסיכוי".

בהשקעות אלטרנטיביות ישנם אפיקי השקעה אשר מציעות את ההצטרפות להשקעה בהן על פי תשקיף באישור של הרשות לני"ע, אותם אפיקי השקעה פתוחים ונגישים להצטרפות של כל משקיע.

אפיקי השקעה אשר אינם עברו תשקיף של הרשות לני"ע הינם אפיקי השקעה אשר אינם פונים לכלל הציבור וניתנים להצעה עד ל35 משקיעים ב12 חודשים. פרט לאותם 35 ניצעים ניתן לצרף לאפיק ההשקעה גם "משקיעים כשירים", אז מה הוא "משקיע כשיר"?

למידע נוסף על עולם ההשקעות האלטרנטיבי לחץ כאן >

עולם זה מתאפיין ברגולציה נמוכה אשר אנו מעריכים כי במהלך השנים הבאות תתגבר ותוסדר, אנו למדים כי ישנם הרבה חברות אשר מציעות עסקאות בעולם זה ולכן אנו ב- OPTIMAL POINT מקפידים על איתור הגופים המקצועיים והאמינים ביותר בעולם ההשקעות האלטרנטיבי עבור לקוחותינו.